Vegan v bežnej reštaurácii dostane K.O.!

Škola Dlhovekosti K.O.

Včera sme sa rozhodli, pri všetkom tom zhone jeden deň sa venovať na plno deťom a išli sme sa kúpať do väčšieho aquaparku. Čo by človek pre deti neurobil, aj keď takéto zariadenia moc nemám v láske 🙂 Veľmi tam chceli ísť.

Všetko čo sme pokladali za nutné, sme zbalili a na jedlo sme zobrali iba pár broskýň na cestu. Veď tam si niečo kúpime.

Ja patrím k mame, ktorá každý deň pripravuje za veľkej Tiborovej pomoci, celej rodine čerstvé raňajky, desiatu a obed do školy. Takže problém to nachystať nebol, len ja som asi stále ten rojko, čo si myslí, že veď nejaké rizoto, alebo zaujímavý šalát či sladkosť dostaneme. Ale bohužiaľ, ako mnoho krát pred tým som sa zas mýlila. V celom objekte bolo dosť bufetov a aj ponuka bola široká, ale bohužiaľ iba pre všežravcov, poprípade vegetariánov, ktorých vegetariánsvo nemá nič spoločné so zdravím. Nenašli sme ani jedno vegánske jedlo, keď šalát tak s mäsom, alebo so syrom. Žiadne čerstvé ovocie, alebo zelenina, žiadne zdravé dezerty, či sladkosti, ani rastlinné mlieko do kávy.

Moje presvedčenie je také, že je veľmi jednoduché zaradiť do každého menu reštaurácií sekcie pre tých, ktorí majú intoleraciu, sú vegáni, či vitariáni, či už sa len chcú stravovať zdravšie.

Rozhodla som sa, spolu s Tiborom a Školou dlhovekosti , že sa aspoň pokúsime to zmeniť. A chceme vás požiadať o pomoc. Vytvorili sme „maličkú“ anketu. Necháme ju dlhší čas bežať, aby sa mohlo vyjadriť čo najviac z vás a potom ju vyhodnotíme. Ak sa dozvieme, že vám na tom záleží, aby bola väčšia ponuka týchto jedál v reštauráciách, tak sa pokúsime s tým niečo urobiť. Ale všetko to závisí od vás a vašich názorov a skúseností. Tešíme sa na vaše príspevky a sharovanie. Čím nás bude viac, tým to viac osloví majiteľov reštaurácií. Teda dúfam 🙂

Tak poďte spolu s nami na to.

Ďakujeme 🙂


 Áno Nie

 Áno Nie

 Áno Nie

 Áno Nie

 Áno Nie

 Áno Nie

 Vždy Často Málokedy Nikdy

 Vždy Často Málokedy Nikdy

 Vždy Často Málokedy Nikdy

 Vždy Často Málokedy Nikdy

 Vždy Často Málokedy Nikdy

 Vždy Často Málokedy Nikdy