KTO SOM?

Všetko to začalo v roku 2012 keď som mala po ťažkej práci na našom pozemku herniu (pruh) pupku a mala som ísť na operáciu. Robili mi predoperačné vyšetrenia a zistili všetky pokazené časti môjho tela. Viacmenej som to očakávala, lebo som už dlhodobo po druhom tehotenstve mala vysokú nadváhu a moja životná energia sa rovnala nule. Stála som pred otázkou čo teraz? Jedna cesta viedla k nekonečnému odstraňovaniu symptómov pomocou klasickej západnej medicíny a druhá k poznaniu ako jedlo samotné lieči. Tam začala moja cesta za krajším životným príbehom. Dlhé mesiace štúdia ma priviedli k presvedčeniu, že každý človek musí prebrať zodpovednosť sám za seba ak chce žiť krásny, dlhý a plnohodnotný život.

Môj obľúbený recept

Zubárka

Od detstva žijem v malom meste na Považí Slovenska. Po povinných jazdách na základnej a strednej škole som v štúdiách  pokračovala v akejsi rodinnej tradícií. Po mojej mame, zubnej lekárke som vyštudovala rovnaký odbor a v roku 1996 som ukončila štúdium na lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach. Tak som sa ocitla už 20ty rok v mojej súkromnej zubnej ambulancii. Celé tie roky sa snažím svojim prístupom a jemnými rukami ukázať pacientom, že strach zo zubárov je zbytočný a neopodstatnený. A musím uznať, že sa mi to darí, lebo veľa krát sa mi stáva, že v mojom kresle pre hosťa (zubárskom kresle) pacienti zaspia a väčšina z nich odchádza s úsmevom.

Milujúca mama

Moja rodina je pre mňa symbol pohody a zázemia. Tibor je vždy mojou oporou a chápajúcim partnerom. Mám dve dcéry, pre ktoré si želám krásny život plný šťastia a zážitkov. Verím, že im odovzdám maximum. Všetci traja sú moje slniečka, o ktoré sa rada starám a oni mi to vracajú svojou láskou.

Vášnivá kuchárka

Už ako malé dieťa som sa motala mame pod nohami v kuchyni. Už v 7 rokoch som urobila svoju prvú tortu. Za svoj život som si nakúpila a dostala nespočetné množstvo kuchárskych kníh, len som nikdy podľa nich nevarila. Oveľa viac ma baví vymýšľať recepty nové a podľa svojej chuti a teraz už aj podľa požiadaviek môjho zdravia a zdravia mojej rodiny. Najviac mi prirástli k srdcu raw dezerty. Baví ma prerábať klasické recepty od našich mám a starých mám na zdravé raw či vegánske verzie. Vymýšľam nové chute, techniky a postupy pri ich výrobe. Za roky, ktoré sa dezertom venujem som si vytvorila svoj jedinečný štýl, čistý, moderný , spojený s dokonalými tvarmi, úplne novými metódami a precíznosťou prevedenia.

Keď nevieš nič o strave človeka ako môžeš porozumieť jeho chorobe?
Hippokrates
Mať svoj kúsok chleba každodenného, to vždy bol a zostáva jeden z najdôležitejších životných problémov, prameň všetkého utrpenia a niekedy uspokojenia. V lekárových rukách je jedlo účinný prostriedok k vyliečeniu, v rukách nevediacich príčina ochorení.
Ivan Petrovič Pavlov
Mnoho jedla spôsobuje mnoho chorôb.
Seneca
Rodíme sa zdraví, všetky choroby do nás prichádzajú jedlom.
Hippokrates
Polovica z toho čo zjeme uržuje nažive nás a druhá polovica lekárov.
Egyptské príslovie

ÚPRAVA JEDÁLNIČKA

Po úprave môjho jedálnička na vegánsku stravu a neskôr na živú vegánsku stravu sa všetky moje zdravotné problémy začali za pár mesiacov strácať ako šibnutím čarovného prútika. Už po 12 mesiacoch som mala o 33 kg menej a symptómy všetkých chorôb sa vytratili. Vtedy som sa rozhodla spolu s Tiborom otvoriť prvý raw shop na Slovensku spolu s edukačnými aktivitami formou prednášok, kurzov a osobných konzultácií.

VZDELÁVANIE SA

Moja cesta pokračovala na Akedemiu léčivé výživy v Prahe, kde som si doplnila vedomosti v ďalších stravovacích smeroch a pochopila som, že prístup k nášmu zdraviu musí byť holistický. Rozhodla som sa posúvať informácie o tom ako strava lieči a ako správnym jedálničkom a spôsobom života aký žijeme, môžeme predchádzať chorobám a žiť plnohodnotný život. Práve preto vznikol projekt Škola dlhovekosti, kde vám ukážeme spolu s vynikajúcimi lektormi aké jednoduché je žiť zdravo a pritom si vychutnať každé sústo vášho každodenného jedla.

MÔJ TÍM

Tento projekt by nikdy nevznikol, keby neboli vedľa mňa ľudia, na ktorých som sa mohla vždy obrátiť keď bolo treba niečo poradiť či pomôcť.

Tiborovi, že aj so zlomenými rebrami urobil všetko pre to, aby mohla Škola dlhovekosti otvoriť svoje brány včas. Za jeho podporu v zlých chvíľach.

Grétke a Hanke, že mi pomáhajú, podporujú ma a tešia sa spolu so mnou.Som vďačná, že si nájdeme čas aj na seba. Ľúbim vás 🙂

Mojej mamine za podporu a štedrosť.

Lucke Margetínovej za jej prístup k práci, ale aj meniaci sa pohľad na život a náš pekný vzťah.

Celé poďakovanie