Predstavte si svet, v ktorom sú všetci ľudia k sebe dobrí, láskaví, delia sa o všetko spoločne, nepotrebujú peniaze a žijú v súlade s prírodou. Že to nie je možné?

„La Belle Verte“ je francúzsky film z roku 1996, ktorý bol v Európskej únii „zakázaný“. To je aj dôvod, prečo je ho taký problém nájsť, aj keď v ňom hrajú známi herci ako Vincent Lindon a Coline Serreau.
Film, ktorý odhaľuje svet v ktorom žijeme s úplnou nahotou a pravdou. S humorom vykresľuje aký je nesprávny dnešný pohľad na tento svet. Mnohí ľudia už dávno tušili, že niečo nie je v poriadku, ale tento film si nedáva servítku pred ústa a nebojí sa povedať že naša spoločnosť je chorá, ktorá nevie čo je láska, že chorá je naša veda a technika, naše stravovanie, politika a najmä to, že ešte stále používame peniaze.

Tento film je dlhodobo v obchodoch nedostupný. Iné filmy od Colline Serreau bežne kúpite, no tento sa už v Európe nepredáva a nedistribuuje. Od roku 1996 sa takmer vôbec nevysielal v televízii. Občas sa objavil iba v neskorých nočných hodinách v menej známych televíziách. Prečo to tak je, možno zistíte keď si film pozriete.

V pôvodnom znení s titulkami.

Darček pre vás:

Kvalitná vegánska káva s rastlinným mliekom, alebo čaj.  Prípadne zakúpiť ďalšie dobroty z našich zásob.

Začiatok filmu: 19:00

Trvanie filmu: 1:24 

Cena: bez DPH 4,17-eur

DPH 20%: 0,83 eur

Spolu: 5,-eur

Tešíme sa na Vás!

Platí sa na mieste. Prihlasovanie nie je nutné!